Index očekávání firem

Není to jen o hospodářských výsledcích

Často se říká, že bankéři mívají ve zvyku dívat se jen na čísla. Myslím, že v případě ČSOB to neplatí doslovně, neboť my jsme si plně vědomi toho, že podnikání má spoustu rozměrů a cílů.

Právě sociální služby nebo chráněné dílny jsou příkladem, kdy se do vedení firmy promítají emoce, pocity sounáležitosti, nadšení, ale třeba i větší obavy.

Jde určitě o zajímavý byznys, který se však dnes neobejde bez dotací a podpory. Vážím si každého, kdo tuto práci pro společnost rád a s nadšením dělá.

Příklad Pavly Čechové Švepešové je ukázkový. Již na první pohled z ní srší energie, ráznost i zapálení pro věc. Za dvacet let svoji firmu nevídaným způsobem posunula. Její příběh je velmi pestrý, je protkán řadou lidí, kteří právě v jejích dílnách či středisku našli teprve tu správnou pomoc.

Míra lidskosti a vzájemného pochopení je zde vážně obdivuhodná. Přitom se Pavla celou dobu pohybuje ve standardním konkurenčním prostředí, kde má stejné podmínky jako jiné, běžně fungující firmy.

Ocenění si u nás zcela jistě zaslouží každá podnikatelka. ČSOB již několik let podporuje výrazné osobnosti českého byznysu a velmi mne těší, že Cena ČSOB – Výjimečná podnikatelka, která se uděluje v rámci Ocenění českých podnikatelek, letos putuje právě do Prachatic. Prostě proto, že práce Pavly není jen o těch výsledcích a číslech.

 

Petr Manda, výkonný ředitel útvaru Firemního bankovnictví

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×