Index očekávání firem

Vystoupení ČR z EU by českou ekonomiku poškodilo

Téměř tři čtvrtiny malých a středních podnikatelů a zástupců firem jsou toho názoru, že případné vystoupení České republiky z Evropské unie by poškodilo českou ekonomiku. Nelze se proto ani divit tomu, že takřka stejný podíl z nich si odchod z EU ani nepřeje, vyplynulo z aktuálního průzkumu.

Rozhodné „ano“ pro toto politické rozhodnutí o czexitu vyslovilo pouze 13 procent malých a středních podnikatelů a firem.

Pokud by již k opuštění Evropské unie došlo, tak by si s tím živnostníci a firmy podle předpokladů vesměs poradili. Hned 61 % oslovených se domnívá, že by na jejich podnikání czexit vliv neměl. Negativních dopadů se obávalo 30 % dotazovaných a zbylých devět procent by se radovalo, protože by jim tento krok v podnikatelských aktivitách pomohl.Pokud by již k opuštění Evropské unie došlo, tak by si s tím živnostníci a firmy podle předpokladů vesměs poradili. Hned 61 % oslovených se domnívá, že by na jejich podnikání czexit vliv neměl. Negativních dopadů se obávalo 30 % dotazovaných a zbylých devět procent by se radovalo, protože by jim tento krok v podnikatelských aktivitách pomohl.

img
img

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×