Index očekávání firem

Rekvalifikované přijímá jen třetina

Malé a střední české firmy se už delší dobu trápí s nedostatkem pracovníků, ale o rekvalifikovanou pracovní sílu nebo zaškolování lidí z jiných oborů moc nestojí. Podle průzkumu Index očekávání firem přijímá rekvalifikované zaměstnance bez požadované praxe pouze každý třetí zaměstnavatel. Dalších patnáct procent firem by sáhlo po přeškoleném zaměstnanci jen výjimečně. Polovina podniků je pak vůbec nepřijímá. 

Více než dvě třetiny dotázaných podnikatelů tvrdí, že svým zaměstnancům umožňují, aby si nějakým způsobem kvalifikaci zvyšovali. Dalších deset procent firem rozšiřuje kvalifikaci vybraným zaměstnancům.

„Firmy mají zájem na rozšiřování kvalifikace svých zaměstnanců, protože jejich lidé mohou zastávat více funkcí, dále kariérně růst a mít vyšší výkonnost, čímž jsou firmy na trhu konkurenceschopnější a produktivnější,“ potvrzuje výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB Petr Manda. „Bez rozšiřování kvalifikací zaměstnanců nemůže firma sama dále růst,“ souhlasil jednatel společnosti Alfeko Libor Wurm.

Majitel obchodu se starožitnostmi Antikvita Antonín Popelák umožnil zaměstnancům dokonce studovat odbornou školu. „Poté mi ale finanční úřad vyhodil náklady z účetnictví s tím, že jsem neměl školní rok správně časově rozlišen. Tedy se učíme sami životem,“ konstatoval Popelák.

2 komentáře

  • Leonora Koloc 10.11.2020

    I simply want to say I’m newbie to blogging and actually enjoyed your page. Probably I’m going to bookmark your site . You certainly have fantastic articles and reviews. Many thanks for sharing your web-site.

    http://www.afterrlontaimasc.com

  • Scott 30.4.2020

    Dobrý den, dobré ráno, pokud máte naléhavou půjčku, musíte splatit své dluhy nebo potřebujete další kapitál ke zlepšení svého podnikání? Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční podporu.

    Máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat ohledně následujících informací. E-mail: scotlicon121@gmail.com nebo WhatsApp; +17135876055

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×