Index očekávání firem
img
img

Nízká kvalifikace pracovníků komplikuje podnikání

Pro 57 procent firem není nedostatek pracovní síly překážkou v podnikání. Problémy jim ale většinou působí nízká kvalifikace zaměstnanců a také jejich špatné pracovní návyky. Z průzkumu Index očekávání firem jasně vyplývá, že v oblasti lidských zdrojů sází podnikatelé na kvalitu.

Většina podniků zvládá objem zakázek i s nedostatečným počtem zaměstnanců. Čtvrtina firem, kterým se pracovních sil nedostává, si poradí se všemi zakázkami. Další třetina odmítla od začátku roku maximálně pět procent zakázek. Více než třetinu zakázek si muselo odepřít pouze šest procent firem.

Kvantita tedy není pro podnikatelskou činnost zásadní. To dokazuje i fakt, že nejméně si zástupci firem stěžují na časté odchody u svých zaměstnanců nebo na přetahování zaměstnanců jinou firmou.

Více než 40 procent firem uvádí, že jejich rozmach omezuje nedostatečná kvalifikace pracovníků. Také neochota vzdělávat se, malá produktivita nebo nedostatek pracovních sil v technických profesích patří mezi problémy, které firmám stěžují podnikání nejvíce.

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×