Index očekávání firem

Mimořádné odměny až v polovině firem

Výborná ekonomická kondice v České republice se příznivě promítne na výplatních zaměstnaneckých páskách možná až v polovině malých a středních firem. Takřka třetina z těchto firem už má jasno v tom, že svým lidem rozdá za letošní pracovní výsledky odměny. A dalších dvacet procent podniků stejný krok zvažuje, odhalil průzkum v rámci Indexu očekávání firem.

img

Velká většina firem přitom dává přednost odměnám v peněžité formě, což je u zaměstnanců nejvíce vítané, protože mají před koncem roku často kvůli mimořádným vánočním a novoročním výdajům hluboko do kapsy. A hned 60 procent z těch firem, co k odměnám přistoupí, je bude rozdělovat plošně.

img

Další zkoumanou oblastí byly benefity, které v současné době rekordně nízké nezaměstnanosti a přetahování o kvalifikované zaměstnance nabývají na významu. Nicméně o rozšíření benefitů pro nadcházející rok zatím čtyři pětiny společností vůbec neuvažují. Změny v zaměstnaneckých výhodách zatím plánuje jen devět procent podniků.


„Různorodou škálou benefitních programů řeší řada firem nedostatek zaměstnanců. Ale vnímám, že priority zaměstnanců spočívají zejména ve smyslu práce, lidech, které máme kolem sebe, odměňování a také v rovnováze mezi pracovním a soukromým životem,“ poukázala Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za personalistiku a komunikaci.

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×