Index očekávání firem

Firmy se nerozšiřují, drží se zpátky

V příštím roce hodlá 70 procent firem zachovat stávající rozsah svého podnikání. Ve stagnaci tak firmy pokračují. Vody české ekonomiky hodlá rozvířit necelá šestina podniků, které plánují rozmach. Přitom pro polovinu podnikatelů je současná ekonomická situace přívětivá. Vyplývá to z dílčího průzkumu nazvaného Index očekávání firem.
Názory podnikatelů na současnou ekonomickou situaci jsou rozpolcené. Polovina současný stav vidí nepříznivě, 14 procent z nich je s ekonomickou situací velmi nespokojeno. Firmy, které si ekonomické prostředí pochvalují, tvoří 50 procent trhu, naprosto spokojené jsou ale jen čtyři procenta z nich.
Spokojenost firem se přitom oproti konci minulého čtvrtletí snížila o 10 procent. Snad i to má za následek stagnaci téměř tří čtvrtin podniků. Omezit, přerušit, nebo dokonce ukončit svou podnikatelskou činnost plánuje 8,5 procenta firem.
Rozvoj a rozšíření svého podnikání plánuje 17,5 procenta firem, což oproti loňskému roku neznamená téměř žádnou změnu. Až ve srovnání s rokem 2014, kdy rozšíření plánovala čtvrtina podniků, je to pokles poměrně vysoký.

img

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×