Index očekávání firem

EET podnikatelé nevítají

Se zavedením povinné Elektronické evidence tržeb (EET) souhlasí jen čtyři z deseti zástupců živnostníků a malých nebo středních firem. Právní forma podnikání na postoje k EET nemá vliv. Nesouhlas ve stejné míře zazníval od živnostníků, společností s ručením omezeným i akciových společností. 

Obecná skepse převažovala i v případě dalších témat spojených s EET. Dvě třetiny malých a středních podnikatelů kupříkladu míní, že EET nepomůže k tomu, aby na trhu byly rovnější podmínky. Pouze 37 procent dotazovaných potom očekává, že EET naplní jeden ze svých hlavních cílů, kterým je boj s daňovými úniky.

Trnem v oku jsou i finanční náklady se zaváděním elektronické evidence tržeb. Pro většinu z malých a středních podnikatelů a firem představuje zavádění EET finanční zátěž. Ve větší míře na přílišnou nákladovost poukazovaly firmy s obratem pod 40 milionů korun.

img
img

2 komentáře

  • Hladíková 14.11.2016

    Je to zbytečná administrativa. Hodně lidí se nebude učit nové věci a živnost radši ukončí. Od státu dostanou sociální dávky, které budou mnohdy větší než to, co si teď vydělají. Ti malí podnikatelé už dnes bojují o přežití. Není to dobrá věc, dalo se vše vyřešit jinak, jako v ostatních státech. My si bereme za vzor vždycky to horší.

    • Aleš Dvořák 15.11.2016

      Naprosto souhlasím s vaším názorem. Ekonomicky to bude katastrofa a osobní selhání pana Babiše. Výsledek hospodaření bude nulový. Nevěřím v osmnáctimiliardový zisk na vybraných daních. Střední podniky se dnes chovají transparentně a nemají takové možnosti okrádat stát jako v devadesátých letech. Ti malí to zabalí a zvýší státu nákladovou položku na Úřadu práce. To bude státní ostuda.

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×