Index očekávání firem

Vhodné prostředí pro investice v ČR trvá

Příznivá nálada u podnikatelů zjištěná v našem unikátním šetření Index očekávání firem je odrazem celkově velmi dobré ekonomické kondice v České republice, kde máme před sebou pokračující slušný růst hrubého domácího produktu při rozumně nízké inflaci.

Za zmínku rozhodně stojí očekávání podnikatelů a firem v případě růstu poptávky, které jsme za takřka pět let zjišťování nálady takto vysoké dosud neměli. Ukazuje to, že ekonomika jede na plný výkon a je na hraně svých kapacit.

Nadále platí, že podnikatelé mohou využívat výhodné a dostupné finanční zdroje pro investice například do inovativních technologií, čímž mohou řešit palčivý nedostatek v oblasti pracovní síly i díky tomu, že Česká národní banka zvyšuje úrokové sazby pozvolně.

Pro firmy, které hledají nové příležitosti a partnery v zahraničí, máme od března v ČSOB exkluzivně k dispozici unikátní nástroj Trade Club s databází tisíců prověřených podniků a obchodních dat z celého světa. Zájem ze strany klientů předčil naše očekávání. Jsme rádi, že  jim můžeme ještě více pomáhat v oblasti zahraničního obchodu, otevírat nové příležitosti a podporovat tak jejich podnikání.

Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×