Index očekávání firem

Náladu podnikatelům kazí nedostatek pracovní síly

Optimismus českých malých a středních podnikatelů a firem v uplynulém čtvrtletí podruhé za sebou poklesl a vrátil se tím na hodnoty z jarních měsíců loňského roku. Zhoršení nálady má na svědomí kombinace několika faktorů. Tím hlavním je přetrvávající nedostatek kvalifikované pracovní síly na trhu. Nepříznivý vliv na podnikatelskou sféru mají také zvyšující se ceny energií a paliv.

I přesto stále platí, že česká ekonomika je v nebývalé kondici, investiční podmínky jsou i nadále příznivé, a to zejména pro inovativní projekty a zavádění automatizace a robotizace.

Čeští podnikatelé jsou si toho vědomi a mají chuť růst. Stále více malých a středních firem se kromě aktivit v tuzemsku proto poohlíží po obchodních příležitostech a partnerech i v zahraničních destinacích. Pozorujeme to i díky naprosto unikátní platformě Trade Club, o kterou je mezi podnikateli zájem. Jako jediná banka na českém trhu jsme schopni prostřednictvím Trade Club zprostředkovat podnikatelům a firmám prověřené kontakty ve více než 32 zemích světa, čehož řada z nich již začíná využívat

Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×