Index očekávání firem

30 let svobody v podnikání

Na podzim jsme si všichni připomínali výročí sametové revoluce a 30 let svobodného podnikání. Tři desítky let podnikatelské svobody znamenají cestu, kterou ušly naše firmy, často klienti ČSOB. Mnohokrát vstupovaly do neznáma, musely obstát před řadou překážek a výzev a přesto uspěly. Některé z těchto příběhů našich klientů jsme publikovali v letech 2015 až 2019 na stránkách ČSOB Panorama. Společnou nití těchto příběhů je právě podnikatelská schopnost využít získanou svobodu k mnoha různorodým úspěšným projektům díky invenci, šikovnosti a zápalu našich lidí. Velmi si vážím toho, že jim můžeme být na této cestě partnerem.

V rámci Indexu očekávání firem jsme v Česku i na Slovensku zjišťovali, jak firmy a podnikatelé kdysi začínali a jak se jim daří. Potěšilo nás, že malé a střední firmy jsou tím prostředím, ve kterém se přetvářejí nápady a inovativní myšlenky na užitečné a žádané výrobky a služby. Vždyť takřka čtvrtina dotazovaných začala podnikat právě proto, aby uplatnila zajímavý nápad nebo unikátní expertízu.

Není žádným překvapením, že více než polovině začínajících podnikatelů v obou zemích chybějí při rozjezdu peníze. V naší skupině jsme vždy připraveni pomoci s financováním dobrých byznysových nápadů. Zajišťujeme firmám širokou dostupnost finančních služeb, prostřednictvím EU centra pomáháme získávat evropské dotace a díky unikátní službě Trade Club zase rozšiřujeme kontakty a trhy exportérům.

Naši ekonomiku čeká zpomalení, ale rozhodně není třeba se obávat nejhoršího. S firmami a podnikateli stále sdílíme optimismus a věříme ve zdravý růstový základ české ekonomiky podepřený stabilním makroekonomickým rámcem a výhodnými úrokovým sazbami.

Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB

1 komentář

  • Scott 30.4.2020

    Dobrý den, dobré ráno, pokud máte naléhavou půjčku, musíte splatit své dluhy nebo potřebujete další kapitál ke zlepšení svého podnikání? Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční podporu.

    Máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat ohledně následujících informací. E-mail: scotlicon121@gmail.com nebo WhatsApp; +17135876055

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×