Index očekávání firem

Novinky z ČSOB pro podnikatele III/2016

ČSOB na výstavě Naše pole nabídla to nejlepší pro zemědělce

ČSOB je tradičním generálním partnerem celostátní zemědělské výstavy Naše pole, která se letos konala už pošestnácté a i tentokrát se těšila zájmu návštěvníků i vystavovatelů. Zemědělskou výstavu Naše pole ve dnech 9. a 10. června navštívilo 5 500 návštěvníků, kteří se mohli seznámit s nabídkou více než 120 vystavovatelů včetně novinek od ČSOB ve společné expozici ČSOB, ČSOB Leasingu, ČSOB Pojišťovny a ČSOB Factoringu.

Zástupci ČSOB Leasing návštěvníkům nabídli možnost podat si přímo na místě žádost v rámci programu Zemědělec v působnosti Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu a současně vyřešit i financování.

Zemědělci měli také příležitost seznámit se s parametry programu Agro 2016, který ČSOB Leasing připravil spolu s ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou. Obsahuje komplexní finanční poradenství napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky zahrnující více než 30 značek. Nechybí výhodná úroková sazba, dotační poradenství a zvýhodněné pojišťovací produkty. Návštěvníky zaujalo také rozšíření programu Agro 2016 o nové Centrum dotačního poradenství ČSOB Leasing, které klientům nabízí kombinaci dotačního poradenství a financování investice pod jednou střechou.

Pokud si klient přeje komplexní poradenský dotační servis, disponuje ČSOB specializovaným útvarem pro dotační poradenství ČSOB EU Centrum, které s téměř stoprocentní úspěšností schvalování žádostí už pro své klienty získalo dotace a investiční pobídky ve výši 18 miliard korun.

Návštěvníky výstavy jistě zaujal také program Farmáři určený mimo jiné pro mladé začínající zemědělce. Program umožňuje současným i novým klientům získat úvěr až do výše dva miliony korun na základě vlastní nebo i pronajaté výměry zemědělské půdy bez dokládání účelu. V rámci programu mají zemědělci možnost získat ČSOB Povolené přečerpání účtu za výhodných podmínek a ČSOB Rychlý úvěr na podnikání.

 

ČSOB vás zve na podzimní sérii Krajských exportních konferencí

Krajské exportní konference, jejichž cílem je podpořit malé a střední podniky v jejich vývozních aktivitách, budou pokračovat i na podzim. Sérii setkání zahájí 14. září České Budějovice. Konference organizuje Hospodářská Komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a dalšími partnery, mezi nimiž je i ČSOB.

Účastníci konferencí získávají informace o konkrétních nástrojích státní podpory exportu, exportním financování nebo právních aspektech realizace obchodních případů. Velký důraz je kladen na konkrétní řešení a modelové případy. Řečníci komentují jednotlivé fáze exportu na případu fiktivní firmy a nabízejí své rady a zkušenosti. Akce jsou určeny jak pro zkušené, tak i začínající vývozce.

Na konferencích vystupují zástupci HK ČR, Ministerstva zahraničních věcí, Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR, právních kanceláří, pojišťovacích společností, bank a dalších významných aktérů v podpoře exportu. Lákadlem je vystoupení exportéra z oblasti, kde se konference koná. Pojetí akce poskytuje dost prostoru pro dotazy a diskuse.

Aktuální plán konferencí naleznete na www.kupeg.cz.

 

Inkasa v SEPA lze nyní provádět snáz a efektivně

Podnikatelé i spotřebitelé mohou od 18. července jednoduše a efektivně inkasovat v oblasti Single Euro Payments Area neboli SEPA díky novému ČSOB produktu SEPA Inkaso. Tato novinka je určena pro firmy, které pravidelně přijímají nebo odesílají platby v eurech za zboží a služby.

Nový platební nástroj umožní určit přesné datum inkasa a příjemce plateb může také využívat jediný identifikátor pro celý region SEPA. Novou službu lze navíc obsluhovat také prostřednictvím kanálů elektronického bankovnictví. Inkaso lze kromě členských států Evropské unie a EHP provést také v Monaku, Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Více na stránkách ČSOB.

 

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×