Index očekávání firem

Novinky z ČSOB pro podnikatele III/2018

Průvodce podnikáním

Průvodce podnikáním je nový portál ČSOB, který v sobě spojuje témata, jež podnikatele při každodenní činnosti nejvíce tíží. Věnuje se také aktuální situaci a změnám, které mají na podnikání významný vliv.

Podnikatelé v něm najdou užitečné nástroje a dokumenty, srozumitelně popsané návody i rady od odborníků. Vše lze ihned využít v praxi pro svou administrativu, řízení financí nebo při hledání nových spolupracovníků. Portál je i užitečným pomocníkem v případě právní a účetní problematiky.

Potřebné informace, rady a tipy v průvodci naleznou jak začínající podnikatelé, tak i ti, co již mají nějakou podnikatelskou zkušenost za sebou a plánují například další růst nebo chtějí své aktivity rozšiřovat. Podnikatelé, kteří nemají čas portál pravidelně sledovat, si mohou zažádat o zasílání měsíčního výběru nejlepších článků.

Nové vydání ČSOB Panorama zaměřeno na trhy M&A

Aktuální číslo elektronického magazínu ČSOB Panorama je tentokrát zaměřeno na trhy M&A, tedy trhy zabývající se akvizicemi firem.

S Ivanem Melounem, ředitelem akvizičního financování v ČSOB, jsme diskutovali současnou situaci na českém trhu M&A v porovnání se stavem za hranicemi. Zjistíte, že v porovnání se zahraničím je trh v České republice velmi málo dynamický a ceny firem spolu s celkovým trhem mají pořád kam růst. Nakousneme taky téma rodinných firem a vysvětlíme, proč pouze jedna ze tří společností úspěšně zvládne prodej své firmy do rukou potomků.

V rozhovoru s Markem Rehbergerem, výkonným ředitelem Patria Corporate Finance, se zase dozvíte proč je právě teď unikátní situace na trhu a jak celý proces prodeje firmy může vypadat. Podíváme se také na metody oceňování firem a jejich využití v různých situacích, ve kterých se může firma nacházet.

ČSOB zajistí rekordní export autobusů do Afriky

ČSOB podpoří společnost Iveco Czech Republic s dodávkou 400 autobusů do Pobřeží slonoviny, dalších 50 autobusů poputuje do africké země z mateřské společnosti Iveco France.

Celková hodnota vývozu dosahuje téměř 2,4 miliardy korun. ČSOB zajistí financování exportu, zatímco EGAP poskytne pojištění jejího bankovního úvěru. Pro ČSOB je to dosud největší kontrakt uzavřený na africkém kontinentě.

Jsme rádi, že se daří českým exportérům úspěšně pronikat také na zahraniční trhy v Africe. S financováním podobných projektů zde máme rozsáhlé zkušenosti a navazujeme na zdejší aktivity naší mateřské skupiny KBC,“ uvádí Jan Nývlt, ředitel Exportního a strukturovaného financování ČSOB.

Autobusy z Vysokého Mýta budou sloužit společnosti Sotra, která je provozovatelem městské veřejné dopravy v hlavním městě Abidjanu.

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×