Index očekávání firem

Novinky z ČSOB pro podnikatele III/2015

Snadnější platby

Pro snadné placení a přijímání plateb je mobilní platební terminál mPOS vynikajícím řešením. mPOS je dostupný pro uživatele chytrých telefonů či tabletů s operačními systémy Android i iOS. Dokáže akceptovat platby kartami Visa a MasterCard, a to jak v korunách, tak i v cizích měnách – eurech, dolarech nebo librách. Pro snadnější párování a zúčtování transakcí je možnost zadat v průběhu platby až desetimístné číslo (například číslo faktury, smlouvy nebo objednávky). V dohledné době plánujeme i rozšíření o akceptaci karet American Express.

Mobilní platební terminál mPOS se postupně rozšiřuje a získává další a další uživatele. Nejvíce mPOS využívají taxi služby, kosmetické salony nebo restaurace. Uchytil se ale i u dalších živnostníků, jako například pekařů, elektrikářů a řemeslníků. Díky mPOSu a nainstalované mobilní aplikaci teď mohou všichni drobní podnikatelé efektivně zúčtovat svoje služby a poskytnout klientům možnost platby kartou kdekoliv.

logo

Koruna může firmy nepříjemně překvapit

Roste počet firem, které si chtějí prodloužit kurzový benefit darovaný od ČNB. Nespoléhají již na zdánlivě klidný trh.

Za poslední půlrok dramaticky vzrostl zájem firem o ochranu proti nepříznivému vývoji kurzu koruny. A to i přes fakt, že na finančních trzích zatím vládne relativní klid.

Podnikatelé a manažeři si ale začínají uvědomovat, že nic netrvá věčně. Stabilita finančních trhů bývá zpravidla přechodný jev a nabýt dojmu, že ze strany devizového trhu nic nehrozí, může být v delším horizontu klamné. O velká překvapení nebývá nouze.

Proto je vhodné nebýt vystaven tržním vrtochům / nebýt ve vleku trhů a svá rizika aktivně řídit. ČSOB ve svém novém videu upozorňuje na nepředvídatelnost trhů a podotýká, že kurz může ovlivnit celá řada nečekaných faktorů. Vývoj v Rusku nebo Švýcarsku ukázal, že síla trhu může být značná. Pohyb kurzu se navíc nedá předpovědět, ale je snadné ho zafixovat. Stačí se obrátit na svého firemního bankéře. V dnešní době už banky umí nabídnout zajištění i malým a středním firmám.

logo

Nová internetová brána

ČSOB uvedla na trh novou platební bránu pro akceptaci karet v prostředí internetových obchodů. Zákazníkům značně zjednoduší placení. Třeba tím, že si údaje o své kartě mohou uložit pro další placení. Brána funguje i na mobilních telefonech a umožňuje akceptaci plateb i v eurech, dolarech a librách. Samozřejmostí je zabezpečení pomocí 3D Secure. A výhody pro obchodníky? Například správa objednávek v aplikaci POS Merchant, která nabízí komfortní a on-line přehled autorizovaných a zúčtovaných transakcí a mnoho dalšího. Po autorizaci transakce pošleme obchodníkovi potvrzení, pak je možné považovat nákup za zaplacený. Platební bránu jde navíc upravit tak, aby zobrazovala logo obchodníka.

Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×