Index očekávání firem
Martin Kupka, hlavní analytik ČSOBMartin Kupka, hlavní analytik ČSOB říká
Nemálo podnikatelů si možná již začíná uvědomovat, že žijí ve „zlatých“ časech, tyto časy ale nebudou trvat věčně.
Zobrazit všechny komentáře
STATISTIKA

Firmám a podnikatelům v České republice se v posledních měsících daří velmi dobře a 69 procent z nich je spokojeno i s celkovou ekonomickou situací. Prokázaly to aktuální výsledky unikátního kvartálního šetření ČSOB nazvaného Index očekávání firem. ČSOB Index očekávání firem, který již po čtyři roky zkoumá očekávání malých a středních firem a živnostníků v oblasti […]
Číst více
NÁZOR

Index očekávání firem tentokrát mírně klesl, ale stále jsme u našich podnikatelů svědky převládajícího optimismu.

Číst více

Průvodce podnikáním

Skupina ČSOB získala dohromady pět ocenění v devátém ročníku prestižní soutěže deníku Hospodářské noviny.

ocenění pro Skupinu ČSOB

ČSOB se na prvním místě se umístila nejen v kategoriích Nejlepší banka a Bankovní inovátor, ale i Nejlepší životní pojišťovna 2017. Stříbro si pak zasloužila za Klientsky nejpřívětivější banku 2017. Poštovní spořitelna získala v této kategorii bronzovou cenu. Skupina ČSOB tak znovu ukázala, že patří mezi klíčové hráče na finančním trhu a že svým klientům dokáže poskytovat velmi kvalitní služby společně se stabilním a inovativním zázemím, což se navíc pozitivně odráží i v hospodářských výsledcích společností.

Kromě hlavní kategorie Nejlepší banka obdržela ČSOB zlaté ocenění také v kategorii Bankovní inovátor, která se zaměřuje na trendy digitalizace v bankovním světě. ČSOB toto ocenění získala za aplikaci NaNákupy, která je na trhu od června 2016 a aktivně ji využívá 20 000 klientů.

Úspěchy v soutěži Nejlepší banka 2017 nezaznamenala jen ČSOB jako banka. Zlatou cenu pro nejlepší pojišťovnu nabízející životní pojištění získala ČSOB Pojišťovna. Roli při udělování ceny hraje jak přístup ke klientům, nabídka služeb či cena pojištění, tak akcionářská kritéria hodnotící úroveň hospodaření a stabilitu pojišťovny.

Číst více
Víme, že rozšířit podnikání může být obtížné, a přesto své plány z dětství opouštět nemusíte. Objevte v sobě elán a zrealizujte své sny.

Číst více
Cenu ČSOB Výjimečná podnikatelka získala v rámci letošního ročníku projektu Darina Vodrážková a její firma DAQUAS, s.r.o.

Číst více

Aktuálně

PRŮZKUM

Velká většina firem přitom dává přednost odměnám v peněžité formě, což je u zaměstnanců nejvíce vítané.
Číst více
ANALÝZA

Více než čtvrtina malých a středních podnikatelů a firem používá pro své podnikání cizí zdroje financování.
Číst více
KOMENTÁŘ

Klíč k pochopení překvapivého výsledku nám může nabídnout pohled do nitra indexu na jeho dílčí komponenty.

Číst více
STATISTIKA

Zaměstnavatelé si na zaměstnancích důchodového věku cení nejvíce jejich zkušeností.
Číst více
ROZHOVOR

Petr Zelík, majitel společnosti Oxalis vidí budoucnost spíš ve smyslech než v on‑line prodeji, který nijak nevoní ani nechutná.

Číst více
PRŮZKUM

Zajištění proti kolísání koruny vůči euru má podle ČSOB jen 15 procent malých a středních firem, dalších osm procent o něm uvažuje.
Číst více
Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×