Index očekávání firem
Martin Kupka, hlavní analytik ČSOBMartin Kupka, hlavní analytik ČSOB říká
Vývoj očekávání firem má svoji logiku a vypovídací schopnost.
Zobrazit všechny komentáře
POHLED

Se zavedením povinné Elektronické evidence tržeb (EET) souhlasí jen čtyři z deseti zástupců živnostníků a malých nebo středních firem.
Číst více
KOMENTÁŘ

Makroekonomicky se naší ekonomice daří skutečně dobře. HDP bude zvyšovat tempo a zaměstnanost láme rekordy.

Číst více

Průvodce podnikáním

ČSOB nabízí klientům individuální řešení Elektronické evidence tržeb (EET), nově zaváděné povinné evidence tržeb z podnikatelské činnosti uhrazené v hotovosti, platební kartou nebo třeba stravenkou. EETOBR

V případě ČSOB jsou k dispozici jednoduchá a cenově dostupná řešení, která ani nevyžadují pořizování pokladny. Zároveň umožňují evidenci platby kartou i v hotovosti. Přehledy evidovaných transakcí jsou díky webové aplikaci online s možností exportu dat pro interní reporting společnosti.

Sjednání akceptace platebních karet včetně elektronické evidence tržeb je možné vyplněním online formuláře nebo v pobočce. V případě, že zájemce již přijímá platební karty ČSOB, doporučujeme obrátit se na adresu akceptacekaret@csob.cz nebo na kontaktního bankéře. EET se zavádí postupně ve čtyřech vlnách, již od 1. prosince 2016 se bude týkat ubytovacích a stravovacích služeb.

Více: https://www.csob.cz/portal/podnikatele-firmy-a-instituce/produkty/ucty-a-platebni-styk/platebni-karty-a-akceptace-karet/elektronicka-evidence-trzeb
Číst více

Na 37 bankomatech ČSOB a Era Poštovní spořitelny po celé České republice lze vybírat peníze bezkontaktně. Do konce roku by jich mělo být až 80. Služba funguje stejně jak u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí přiložit platební kartu (viz obrázek), nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost.

bezkontaktní bankomat

Zavedení bezkontaktních bankomatů znamená zvýšení komfortu a bezpečnosti. Při provádění takových transakcí zcela odpadá nebezpečí možného skimmingu.

Více: https://www.csob.cz/portal/lide/produkty/ucty-a-platby/platby/bankomaty
Číst více
Tuzemské firmy a podnikatelé, kteří vyvážejí nebo dovážejí své výrobky, neustále čelí kurzovým rizikům způsobeným pohyby kurzů měn na finančních trzích. Jedinou jistotou je, že nikdo nikdy netuší, co a kdy nás může překvapit. Z poslední doby lze mezi takové události, které bez varování značně rozhýbaly měny, zařadit například prezidentské volby v USA, brexit nebo možné ukončení intervenčního režimu ČNB vůči koruně. Tato kurzová rizika je však možno omezit a včas se na ně připravit s týmem Finančních trhů ČSOB.

pomocná ruka pro exportéry Více: https://www.csob.cz/portal/podnikatele-firmy-a-instituce/kampanove-stranky/kurzove-zajisteni
Číst více

Aktuálně

statistika

Po minulém rekordu přišel lehký ústup na zatím druhou nejvyšší úroveň za již tříleté zjišťování indexu.
Číst více
PRŮZKUM

Podle výzkumu ČSOB kontroluje zhruba polovina podnikatelů využívání pracovní doby nebo výpočetní techniky.
Číst více
NÁZOR

Hodnoty IOF zjištěné ve třetím čtvrtletí 2016 ukazují, jak citlivě malí a střední podnikatelé dokáží vnímat vývoje české ekonomiky.

Číst více
ROZHOVOR

Nedostatek technicky vzdělaných lidí není vinou školství, ale hlavně samotných firem, říká šéf TGS Pavel Diviš.

Číst více
REALITY

Díky nízkým úrokovým sazbám, příznivě se vyvíjející ekonomice a nízké nezaměstnanosti si Češi ve stále větší míře pořizují bydlení.
Číst více
PRŮZKUM

Téměř tři čtvrtiny malých a středních podnikatelů jsou toho názoru, že případný Czexit by poškodil českou ekonomiku.
Číst více
Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×