Index očekávání firem
Martin Kupka, hlavní analytik ČSOBMartin Kupka, hlavní analytik ČSOB říká
IOF zaznamenal především uklidnění českých firem.
Zobrazit všechny komentáře
POHLED

Ve světě zaměstnaneckých benefitů vede plovoucí pracovní doba. Firmy ale většinou nabízejí pouze zákonem stanovené čtyři týdny dovolené ročně.
Číst více
KOMENTÁŘ

Očekávání a optimismus podnikatelů a živnostníků je na vrcholu. Zda tato nálada vydrží, ukáže čas.

Číst více

Průvodce podnikáním

ČSOB je tradičním generálním partnerem celostátní zemědělské výstavy Naše pole, která se letos konala už pošestnácté a i tentokrát se těšila zájmu návštěvníků i vystavovatelů. Zemědělskou výstavu Naše pole ve dnech 9. a 10. června navštívilo 5 500 návštěvníků, kteří se mohli seznámit s nabídkou více než 120 vystavovatelů včetně novinek od ČSOB ve společné expozici ČSOB, ČSOB Leasingu, ČSOB Pojišťovny a ČSOB Factoringu. Zástupci ČSOB Leasing návštěvníkům nabídli možnost podat si přímo na místě žádost v rámci programu Zemědělec v působnosti Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu a současně vyřešit i financování. Zemědělci měli také příležitost seznámit se s parametry programu Agro 2016, který ČSOB Leasing připravil spolu s ČSOB a s ČSOB Pojišťovnou. Obsahuje komplexní finanční poradenství napříč skupinou ČSOB, jehož „vlajkovou lodí“ jsou zejména dodavatelské kooperace s dovozci a prodejci zemědělské techniky zahrnující více než 30 značek. Nechybí výhodná úroková sazba, dotační poradenství a zvýhodněné pojišťovací produkty. Návštěvníky zaujalo také rozšíření programu Agro 2016 o nové Centrum dotačního poradenství ČSOB Leasing, které klientům nabízí kombinaci dotačního poradenství a financování investice pod jednou střechou. Pokud si klient přeje komplexní poradenský dotační servis, disponuje ČSOB specializovaným útvarem pro dotační poradenství ČSOB EU Centrum, které s téměř stoprocentní úspěšností schvalování žádostí už pro své klienty získalo dotace a investiční pobídky ve výši 18 miliard korun. Návštěvníky výstavy jistě zaujal také program Farmáři určený mimo jiné pro mladé začínající zemědělce. Program umožňuje současným i novým klientům získat úvěr až do výše dva miliony korun na základě vlastní nebo i pronajaté výměry zemědělské půdy bez dokládání účelu. V rámci programu mají zemědělci možnost získat ČSOB Povolené přečerpání účtu za výhodných podmínek a ČSOB Rychlý úvěr na podnikání.  
Číst více
Krajské exportní konference, jejichž cílem je podpořit malé a střední podniky v jejich vývozních aktivitách, budou pokračovat i na podzim. Sérii setkání zahájí 14. září České Budějovice. Konference organizuje Hospodářská Komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a dalšími partnery, mezi nimiž je i ČSOB. Účastníci konferencí získávají informace o konkrétních nástrojích státní podpory exportu, exportním financování nebo právních aspektech realizace obchodních případů. Velký důraz je kladen na konkrétní řešení a modelové případy. Řečníci komentují jednotlivé fáze exportu na případu fiktivní firmy a nabízejí své rady a zkušenosti. Akce jsou určeny jak pro zkušené, tak i začínající vývozce. Na konferencích vystupují zástupci HK ČR, Ministerstva zahraničních věcí, Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR, právních kanceláří, pojišťovacích společností, bank a dalších významných aktérů v podpoře exportu. Lákadlem je vystoupení exportéra z oblasti, kde se konference koná. Pojetí akce poskytuje dost prostoru pro dotazy a diskuse. Aktuální plán konferencí naleznete na www.kupeg.cz.  
Číst více
Podnikatelé i spotřebitelé mohou od 18. července jednoduše a efektivně inkasovat v oblasti Single Euro Payments Area neboli SEPA díky novému ČSOB produktu SEPA Inkaso. Tato novinka je určena pro firmy, které pravidelně přijímají nebo odesílají platby v eurech za zboží a služby. Nový platební nástroj umožní určit přesné datum inkasa a příjemce plateb může také využívat jediný identifikátor pro celý region SEPA. Novou službu lze navíc obsluhovat také prostřednictvím kanálů elektronického bankovnictví. Inkaso lze kromě členských států Evropské unie a EHP provést také v Monaku, Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Více na stránkách ČSOB.  
Číst více

Aktuálně

PRŮZKUM

S případným udělením tržního statusu Číně nesouhlasí 46 % malých a středních podniků.
Číst více
PRŮZKUM

Vzrostl podíl podnikatelů, kteří předpokládají, že objem investic bude letos větší než loni.
Číst více
NÁZOR

Vzestup IOF v uplynulém čtvrtletí je o to výraznější, že mu předcházel zřetelný pokles ve čtvrtletí prvním.

Číst více
ROZHOVOR

Lidé k nám chodí jíst, protože vědí, jaký máme přístup a dáváme důraz na kvalitu.

Číst více
STAVEBNICTVÍ

Trh podle stavebních firem táhne nahoru hlavně výstavba rodinných domů.
Číst více
PRŮZKUM

Téměř polovina podnikatelů využívá k inzerci volných řadových pracovních pozic specializované webové portály.
Číst více
Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×