Index očekávání firem
Martin Kupka, hlavní analytik ČSOBMartin Kupka, hlavní analytik ČSOB říká
K váznoucí chuti rozšiřovat podnikání přispívá trh práce. Stále obtížněji se najímá pracovní síla za cenu, jakou by si zaměstnavatelé představovali.
Zobrazit všechny komentáře
POHLED

42 % malých a středních podnikatelů a živnostníků plánuje v následujících dvanácti měsících zvýšit ceny svých výrobků nebo služeb.
Číst více
NÁZOR

Za upozornění stojí razantní pozitivní obrat poptávky po zboží a službách.

Číst více

Průvodce podnikáním

ČSOB vychází vstříc podnikatelům, kteří si chtějí plnit své sny a zachovat si svobodu a nezávislost. Banka_1

Podle průzkumu pro ČSOB podnikatelé firem s obratem do 50 milionů korun málo spí a nemají čas na aktivní pohyb. Průměrný věk majitelů těchto menších firem se pohybuje kolem 48 let a na rozdíl od jiných segmentů se mohou pyšnit vysokou platební morálkou. „S ČSOB Rychlým úvěrem na podnikání se sazbou sníženou až o 3 % mohou mladí, ale i zkušení podnikatelé své plány a nápady jednoduše zrealizovat,“ říká Petr Manda, výkonný ředitel pro firemní bankovnictví ČSOB.

Nabídka zvýhodněného úvěru pro menší podnikatele platí do 30. června. „Jde o jednoduchý a rychlý úvěr na financování investičních potřeb až do výše 1,5 milionu korun na dobu až pěti let,“ doplňuje Petr Manda. Při čerpání ČSOB Rychlého úvěru do 300 tisíc korun navíc banka nepožaduje jakékoli zajištění. K samotnému úvěru v jakékoli výši je potřeba jen minimum dokumentů a podnikatel nemusí dokládat jeho účel.

Více informací o produktu naleznete na: https://www.csob.cz/portal/podnikatele-firmy-a-instituce/produkty/investicni-uvery/rychly-uver-na-podnikani
Číst více

ČSOB i letos podpoří podnikatelky a bude generálním partnerem projektu Ocenění českých podnikatelek.

Banka_2

Již 10. ročník této prestižní soutěže bude zahájen 1. června 2017. Cílem je nejen ocenit české podnikatelky a jejich projekty, inovace nebo ekonomický růst jejich firem, ale i vyzdvihnout jejich osobní přístup, společenský dopad podnikání a vůbec specifický způsob, jakým ženy kultivují podnikatelské prostředí.

Od května 2017 v ČSOB organizujeme další regionální setkání, která dávají podnikatelkám možnost sdílet své zkušenosti, a naopak čerpat z bohatých zkušeností ostatních žen, poskytuje příležitost získat nový pohled na svoji firmu a podívat se na své podnikání z jiné perspektivy. Přijďte se inspirovat do Brna, Plzně, Prahy, Hradce Králové nebo Českých Budějovic. Těšíme se na viděnou.

Více informací naleznete na: www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

Číst více

ČSOB je i letos hlavním partnerem Krajských exportních konferencí, které podporují malé a střední podniky v exportních aktivitách.

Banka_3

Konference opět organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí. Dalšími partnery jsou EGAP, Credendo, Rozhodčí soud při HK ČR, AK ČR a ČEB.

První konference v roce 2017 se uskuteční dne 25. května v Ostravě a jsou na ni ze strany ČSOB zváni klienti/exportéři z Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

V úvodním ročníku v roce 2016 se konalo 13 konferencí ve všech krajích ČR. Cyklus vyvrcholil závěrečnou akcí v prostorách Černínského paláce v Praze v březnu 2017 za účasti ministra zahraničí pana Lubomíra Zaorálka (na snímku vlevo; vpravo Petr Manda, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB).

Účastníci konferencí získali praktické informace o jednotlivých fázích exportního obchodního případu, například o možnostech a způsobech hledání zahraničního obchodního partnera, nástrojích státní podpory exportu, platebních podmínkách a financování ze strany banky nebo možnostech zajištění rizik bankou a příslušnou pojišťovnou.

ČSOB jako hlavní partner účastníkům konferencí předala své dlouholeté zkušenosti a praktická doporučení pro úspěšnou realizaci exportního kontraktu zahrnující trade finance (zejména akreditivy a záruky), možnosti financování exportu a zajištění zahraničního platebního rizika i kurzových rizik. Všech konferencí se účastnil expert ČSOB na exportní a obchodní financování pro malé a střední firmy a odborník na finanční trhy (zejména kurzové zajištění). Přítomni byli také ředitelé poboček Firemního bankovnictví a příslušní regionální ředitelé Firemního bankovnictví ČSOB.

Součástí konferencí bylo i vystoupení úspěšného exportéra z daného kraje. Interaktivní pojetí konferencí poskytlo dost prostoru dotazům zúčastněných firem a následné diskusi. Obsah a praktické pojetí konferencí byly účastníky velmi kladně hodnoceny.

Číst více

Aktuálně

PRŮZKUM

Vnímání šedé ekonomiky jako problematické je univerzální.
Číst více
STATISTIKA

Index očekávání firem ČSOB zastavil předchozí dvě čtvrtletí poklesu.

Číst více
KOMENTÁŘ

Dvě třetiny respondentů zachovají rozsah svého podnikání, pětina své podnikání rozšíří.

Číst více
PRŮZKUM

Z negativních vlivů po uvolnění kurzu koruny mělo strach jen 17 % z oslovených.
Číst více
GDPR

Podle statistik se počet kybernetických útoků neustále prudce zvyšuje.
Číst více
ROZHOVOR

Zaměstnává na 220 lidí a dosáhl třičtvrtěmiliardové tržby.

Číst více
Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×