Index očekávání firem
Martin Kupka, hlavní analytik ČSOBMartin Kupka, hlavní analytik ČSOB říká
Loňský rok byl s růstem HDP o 4,3 % pro českou ekonomiku rokem mimořádně úspěšným, v krátkém časovém horizontu neopakovatelným.
Zobrazit všechny komentáře
POHLED

Zbytečná zátěž, zbytečně vysoké sankce a jen malá šance, že by něčemu pomohly.
Číst více
KOMENTÁŘ

Každá čtvrtá firma očekává, že její investice budou vyšší než loni.

Číst více

Průvodce podnikáním

I v letošním roce pokračujeme v podpoře úspěšného projektu Hledá se obchod, který byl spuštěn v březnu loňského roku. Kdokoli může na stránkách www.hledaseobchod.cz vložit do mapy své tipy na nové obchody, které mu v jeho okolí chybí. Tyto tipy pak mohou získat hlasy dalších lidí, kteří v místě také žijí. Tím se jasně ukáže, zda má smysl takový obchod v dané lokalitě otevřít. Podněty hlasujících jsme schopni analyzovat včetně dalších dostupných informací a dat z trhu. Podnikatelům tak nabízíme zajímavou příležitost pro rozvoj jejich podnikání. Díky tomu jsme připraveni poradit, kde a v čem nejlépe podnikat, a rádi podnikatele podpoříme nejen poradenstvím a zajištěním financování, ale nabídneme jim i zvýhodněné nabídky vybraných produktů, které jim pomohou v podnikání. Během prvních tří měsíců zde lidé zadali přes 26 000  tipů na nové obchody a služby. Nejčastěji jsme evidovali přání na otevření restaurací, kaváren, pekařství nebo řeznictví. První tři podnikatelé, kteří si otevřeli novou prodejnu nebo provozovnu díky tomuto projektu, získali od ČSOB Leasing vůz Škoda Fabia Combi na jeden rok zdarma. Těmi byli manželé Kotasovi z Nového Jičína, kteří otevřeli bezlepkovou pekárnu a jídelnu, pan Růžička z Českých Budějovic, který provozuje kavárnu a pražírnu kávy, a společnost Patria Kobylí, jež otevřela masnu v Hodoníně.  
Číst více
V první polovině února proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků šestého ročníku soutěže ČSOB Daňař a daňová firma roku 2015, jejímž generálním partnerem je již poněkolikáté ČSOB. V této unikátní soutěži má laická i odborná veřejnost možnost ocenit mnohdy nesnadnou práci a vynaložené úsilí daňových poradců a odborníků nejen ze soukromé, ale také ze státní sféry. Veřejnost hlasovala ve čtyřech kategoriích: Nejžádanější zaměstnavatel, Nejlepší lektor/lektorka v daních, Nejvstřícnější územní pracoviště finančního úřadu a Daňový citron. Hlasování odborné daňové veřejnosti probíhalo v kategoriích: Největší daňové hvězdy, Největší daňové naděje a Daňová osobnost roku 2015. Pro ČSOB jsou malé a střední podniky velmi důležitou klientelou. Víme, jak jsou pro chod podnikání účetnictví a daně podstatné. Chceme tedy být u aktivit, které pomáhají upozorňovat na význam této nedílné součásti podnikání, a oceňovat daňařské profesionály, kteří podobně jako my pomáhají podnikatelům a firmám na českém trhu úspěšně působit a růst. Proto soutěž nazvanou ČSOB Daňař a daňová firma roku dlouhodobě podporujeme. Dává nám totiž i možnost sdílení zkušeností z každodenního života podnikatelů a firem a vzájemně čerpat inspiraci k dalšímu vylepšení našich služeb pro daňaře i naše klienty z řad podnikatelů a firem.  
Číst více
Podnikatelskými potřebami klientů se ČSOB zabývá dlouhodobě. V letošním roce přichází s novou komunikační strategií Rozumíme potřebám vašeho podnikání. Z ní vychází kreativní koncept nazvaný Vidíme, co je za tím. „Mnoho lidí si neuvědomuje, kolik práce, času, starostí a odhodlání se skrývá za tím viditelným – tedy za produkty a službami českých podnikatelů. My v ČSOB to ale vidíme a prostřednictvím televizního spotu to ukážeme,“ konstatuje Lukáš Fiala, manažer marketingu Firemního bankovnictví ČSOB. Kampaň odstartovala v pondělí 18. dubna a bude k vidění v TV, na venkovních reklamních plochách, v rádiu, v on-linu a na YouTube. S kampaní je spojena také speciální nabídka v podobě možnosti mimořádné splátky zdarma u ČSOB Rychlého úvěru na podnikání sjednaného do 30. června 2016.  
Číst více

Aktuálně

MASNÝ PRŮMYSL

Nakupovat a konzumovat méně masa je celosvětový jev.
Číst více
NÁZOR

Pokles Indexu očekávání firem v prvním kvartálu 2016 nebyl překvapením.

Číst více
DATA

Vody české ekonomiky hodlá rozvířit necelá šestina podniků.
Číst více
ROZHOVOR

Spoléháme hlavně na naše zaměstnance a strategii vyvažování několika segmentů podnikání.

Číst více
PRŮZKUM

Více než 40 % firem uvádí, že je omezuje nedostatečná kvalifikace pracovníků.
Číst více
PRŮZKUM

Index očekávání firem je za poslední rok sledování sentimentu malých a středních podnikatelů na nejnižší úrovni.
Číst více
Odeslat známému

    Vaše jméno (vyžadováno)

    Váš email (vyžadováno)

    Odeslat na email (vyžadováno)

    ×