Index očekávání firem

U silnic a dálnic převládá nespokojenost

S kvalitou českých silnic a dálnic je nespokojeno přes 60 procent malých a středních firem a podnikatelů. Spokojeno naopak je pouze devět procent, zbylá část hodnotí situaci neutrálně. Třetina firem a živnostníků považuje stav silniční a dálniční infrastruktury za horší než v 90. letech. Pětina firem si myslí, že se stav silnic a dálnic od začátku milénia vůbec nezměnil. Za lepší považuje současnou dopravní síť 44 procent oslovených podniků, vzešlo z průzkumu Index očekávání firem ČSOB. 

„Stav dopravní sítě v ČR je neudržitelný a má dopad na fungování firem a tím i růst ekonomiky,“ komentoval výsledky výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB Petr Manda. „Doslova katastrofa. Opravované komunikace mnohdy horší silnic původních, nesmyslné výměny povrchu u silnic, které jsou v dobré kondici. Ve srovnání například se sousedním, dříve zanedbaným, Polskem je to doslova ostuda,“ dodal majitel společnosti Altra Martin Kárych.

Na 37 procent podnikatelů využívá při přepravě materiálu a zboží vlastní dopravu. Dalších 27 procent jde cestou kombinace vlastní a najaté dopravy, 13 procent nic dopravovat nepotřebuje. Nárazové problémy s dopravou hlásí 29 procent podnikatelů, což je nárůst o deset procentních bodů proti měření z roku 2017. Časté problémy má téměř šest procent, což je dvojnásobný nárůst proti minulému měření. Každodenní dopravní problémy uvedla čtyři procenta podnikatelů, což je také dvojnásobek proti minulému měření z roku 2017.

Téměř dvě pětiny podnikatelů trpí podle průzkumu nedokončenými silničními stavbami, čtvrtina firem má kvůli dopravním zácpám problém s opožděnými dodávkami a 23 procent podnikatelů si stěžuje na vysoké ceny pohonných hmot. Podnikatelé dále jako problematické uváděli uzavírky, špatnou kvalitu silnic a dálnic a nespolehlivost přepravců.

3 komentáře

 • ozldpedkbg 10.11.2020

  Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

 • Sheryll Ruescher 9.11.2020

  I just want to mention I’m newbie to blogging and seriously enjoyed you’re web page. Almost certainly I’m likely to bookmark your website . You actually come with impressive writings. Thanks a lot for sharing with us your web page.

  http://www.afterrlontaimasc.com

 • Scott 30.4.2020

  Dobrý den, dobré ráno, pokud máte naléhavou půjčku, musíte splatit své dluhy nebo potřebujete další kapitál ke zlepšení svého podnikání? Půjčujeme peníze lidem, kteří potřebují finanční podporu.

  Máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat ohledně následujících informací. E-mail: scotlicon121@gmail.com nebo WhatsApp; +17135876055

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×