Index očekávání firem

Téměř pětina firem využívá platební terminály

Bezmála každá pátá z malých a středních firem již využívá platební terminály a dalších pět procent z nich má v plánu si ho pořídit. Jako hlavní důvody k jeho pořízení představitelé firem zmiňují v průzkumu Index očekávání firem ČSOB zejména přání zákazníků, snížení zátěže při manipulaci s hotovostí, rychlejší placení a lepší evidenci plateb.

Poskytovatelé terminálů růst zájmu potvrzují. „V poslední době zaznamenáváme čím dál tím větší poptávku ze strany našich firemních klientů po možnosti přijímat co největší množství platebních metod. Jedná se o platební terminály v rámci kamenných prodejen a mobilních provozoven, ale také o platební bránu a platební řešení pro internetové obchody, které si zakládá čím dál tím více podnikatelů,“ uvedl Martin Štýber, manažer Platebních řešení a prodeje ČSOB.

„Lze bez toho dnes žít? Bezhotovostní platba, menší zodpovědnost zaměstnanců, jednodušší kontrola, jednodušší systém pro zákazníky,“ shrnula přednosti Dagmar Smrčinová z prodejce laserů a CNC strojů 4ISP. „Lidé nenosí hotovost v peněžence a nebojí se, že je někdo okrade,“ doplnil jednatel společnosti Obaly Vysočina Jiří Ťupa.

Jak dodal Martin Štýber, tak rostoucí význam bezhotovostního placení dokládá i strmý růst obratu. „V roce 2017 byl celkový objem transakcí u obchodníků, tedy platby kartou, 540 miliard korun, v roce 2018 už to bylo 700 miliard korun, to znamená meziročně o 160 miliard korun více.“

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×