Index očekávání firem

Pro lékařské prohlídky je více než polovina firem

Více jak polovina malých a středních firem a podnikatelů (přes 54 procent) uvádí, že stávající povinné preventivní lékařské prohlídky jsou pro jejich zaměstnance užitečné. Opačný názor má pouze 29 procent firem a podnikatelů. Vyplývá to z pravidelného průzkumu ČSOB Index očekávání firem.

„Vzhledem k tomu, že náš smluvní doktor je zároveň u poloviny našich zaměstnanců obvodním lékařem, spolupráce je bezproblémová,“ uvedl jednatel společnosti Děrované plechy SVS Zdeněk Slanař.

Pokud by firmy a zaměstnavatelé mohli ovlivnit budoucnost lékařských prohlídek, tak by 53 procent z nich zanechalo stávající stav a dalších 18 procent dokonce režim kontrol rozšířilo tak, aby byl ještě důslednější.

Menší část firem a podnikatelů se naopak domnívá, že povinné prohlídky u lékaře jsou zbytečné, poněvadž jsou pouze formální. „Lékařské prohlídky jsou zbytečné. Každý člověk má jednou za dva roky jít ke svému praktickému lékaři na preventivní prohlídku,“ upozornil finanční manažer nakladatelství Axonite CZ Petr Suchanka.

Přidejte komentář

(*) povinné pole

Odeslat známému

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Odeslat na email (vyžadováno)

captcha

×